بهترین دی وی دی ها و کتاب های ریاضی

 

 

بهترین دی وی آموزش ریاضی نظام جدید

بدون شک بهترین دی وی دی آموزش ریاضی کنکور متعلق به استاد سامان سلامیان هست،علی الخصوص بعد از تغییر نظام آموزشی، فیلمهای خوبی از اساتید برند به مارکت آموزشی ایران ارائه نگردید و دی وی دی های سامان سلامیان از برترین دی وی دی های ریاضی نظام جدید میباشد

بهترین دی وی دی ریاضی
معرفی بهترین دی وی دی ریاضی

بهترین کتاب تست ریاضی نظام جدید

منبع ۱:  کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور خیلی سبز: در سطح اول، اولین پیشنهاد ما کتاب تست ریاضیات جامع تجربی خیلی سبز هست. این کتاب مجموع دو کتاب ریاضیات پایه و دوازدهم خیلی سبز هست و در دو جلد به چاب رسیده است که رویکردی کاملا تستی، همسو با کتاب درسی دارد و برای موفقیت در آزمون های آزمایشی و کنکور تهیه شده است. در این کتاب مطالب درسی کتاب های دهم و یازدهم و دوازدهم که به شکل پراکنده وجود داشتند، جمع آوری شده است. یعنی تمامی مطالب تابع در یک فصل تعریف شده است و لحن کتاب، بر خلاف سایر کتب خیلی سبز، رسمی است و به صورت ساده و روان به بیان مطالب درسی پرداخته شده است.
جلد اول شامل درسنامه و ۳۴۰۶ عدد تست هست و در جلد دوم، به تست ها به صورت تشریحی پاسخ داده شده است. در جلد اول، هر فصل به چند درس تقسیم شده است که درسنامه آنها حجم کمی دارند و اکثرا حاوی چند مثال تشریحی برای درک بیشتر موضوع هستند. در ادامه تست های مرتبط با آن مطلب با ترتیب ساده به سخت برای شما تهیه شده است تا بتوانید با اعتماد به نفس مناسبی، به سراغ سوالات بروید و روی درس مسلط شوید. در ضمن درسنامه این کتاب، غالبا به شکل نکته و تست می باشد که تجربه مولفین از کنکور و تست ها هم در میان این نکته ها در اختیار شما قرار گرفته است.
در جلد دوم هم که شامل پاسخ های تشریحی است، حل تمامی سوالات و مراحل آنها به صورت کامل نوشته شده است. به نحوی که انگار با دانش آموز صحبت می کند و صرفا روابط نوشته نشده اند. در بعضی از سوالات هم، روش سریع تر یا روش دومی برای شما تهیه شده است تا به مهارت حل مسئله شما کمک بکند. در بعضی از سوالات مهم هم، به مرور نکات درسنامه پرداخته شده است و این کتاب، یکی از بهترین کتاب های تست برای دانش آموزان تازه کار به حساب می آید.

منبع ۲– کتاب ریاضی جامع تجربی نردبام خیلی سبز: این کتاب در مجموع کتابی با حجمی مناسب و کاملا معقول است. یکی از مهم ترین ویژگی های این کتاب درسنامه های خلاصه و تنوع تست های بالای این کتاب است. همچنین تک جلدی بودن این کتاب از نظر به صرفه و اقتصادی بودن، می تواند دیگر ویژگی آن باشد. لازم به ذکر است که درس نامه های کتاب به دلیل خلاصه بودن و تعداد کم مثال های تشریحی، به تنهایی نمی تواند منبع اصلی شما برای آموزش باشد؛ ولی این کتاب به دلیل تنوع تستی بالایی که دارد، می تواند برای شما منبع تستی مطمئنی باشد. در واقع اگر خواننده قبل از این کتاب، کتاب مفصل تری را مطالعه کرده باشد یا از معلم خود درس را به درستی آموخته باشد، می تواند از درسنامه این کتاب برای مرور مطالب استفاده کند.
این کتاب با ۸۴۸ صفحه، دارای ۲۴۴۰ عدد تست هست که رویکردی کاملا کنکوری دارد و می توان به عنوان یک کتاب مکمل از آن استفاده کرد. این کتاب در ۱۸ فصل تعریف شده است که حاوی مطالب هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم است. هر فصل دارای چند درسنامه می باشد و در پایان همه فصل ها هم، پاسخنامه کلیدی و تشریحی قرار گرفته است.

منبع ۳:– کتاب حسابان جامع خیلی سبز: قالب کلی کتاب این گونه است که هر فصل شامل چند درس است که نام آنها بسیار شبیه به عناوین درس های کتاب درسی است.پاسخ تشریحی تست ها نیز در جلد دوم کتاب قرار گرفته اند. جلد اول دارای حجم ۴۶۶ صفحه و جلد دوم ۳۹۷ صفحه است. کتاب در مجموع دارای ۲۶۷۶ تا تست است. بعد از درسنامه هر درس، تست های آن آمده اند. البته پاسخ کلیدی تست ها در انتهای جلد اول قرار گرفته است. کتاب حسابان جامع تست خیلی سبز با داشتن درسنامه هایی کم حجم و تست های زیاد در حجم خوبی تالیف شده است و در طول سال تحصیلی موازی با تدریس معلم یا طبق برنامه آزمون های آزمایشی به عنوان یک منبع تستی قابل استفاده است.

منبع ۴: ۳- کتاب ریاضیات پایه مهروماه : کتاب ریاضیات پایه مهروماه را به دلیل درسنامه های مفید و مفهومی و تست های آموزشی، دسته بندی شده و فصل به فصل به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور نظام جدید به شما معرفی می کنیم. این کتاب تالیف عباس اشرفی، وهاب تقی زاده و علیرضا نداف زاده می باشد. روند کتاب به این صورت است که در درسنامه های مفهومی از توضیحات مو به‌ مو استفاده شده و آموزش مفاهیم به روش های کاملا منحصر به فرد صورت گرفته است. پس از مطالعه کامل درسنامه ها و یادگیری مفاهیم اصلی، با تعداد مناسبی تست آموزشی مواجه می شوید که پاسخ تشریحی دارند و حل آن ها باعث رفع اشکال و بهبود وضعیت شما در درک مفاهیم ریاضی می شود. در پایان هر فصل نیز تعداد زیادی تست از مباحث فصل مورد نظر وجود دارد که به صورت مبحث به مبحث تفکیک شده اند. هم چنین تعدادی تست سخت تر و مفهومی تر با عنوان « برای ۱۰۰% » نیز برای دانش آموزان قوی تر انتخاب شده است. در پایان هر فصل با یک آزمون برای جمع بندی فصل مواجه خواهید شد. پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی آخرین قسمت هر فصل را تشکیل می دهند. در پاسخنامه تشریحی از روش های مناسب و تکنیکی از جمله روش حذف گزینه بسیار استفاده شده است که از روش های سریع و کارآمد در کنکور سراسری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *