بهترین کلاس و بهترین دی وی دی ها و بهترین کتاب زیست کنکور

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور هست که باید به درستی و با نظر مشاوران و دبیران متخصص انتخاب شود. خیلی از رتبه های برتر کنکور تجربی با استفاده از منابع کمک درسی مفید، توانستند کیفیت مطالعه خودشان و شانس موفقیتشان در کنکور را بیشتر کنند. در درس زیست شناسی هم که مهم ترین درس داوطلبان کنکور تجربیمی باشد، شناخت بهترین درسنامه زیست شناسی کنکور، قوی ترین کتاب تست زیست کنکور و در کل چنین منابع ارزشمندی، راهنمای بسیار خوبی برای پیشرفت در این درس و موفقیت در کنکور تجربی می باشد. سوال اینجاست که بهترین منابع تست زیست کنکور تجربی چیست؟ کتاب زیست رتبه های تک رقمی چه منابعی بوده؟ در کل بهترین منابع کنکور تجریی کدام کتاب ها هستند؟ و برترین کلاس ها کدامند؟

بهترین کلاس های آنلاین زیست کنکور

بهترین کلاس آنلاین زیست کنکور هم اکنون توسط استاد حمیدرضا زارعی(نویسنده کتاب خط ویژه گاج) در موسسه کارنامه خرد برگزار میگردد درس زیست شناسی کنکور جزء دروسی است که قسمت اصلی یادگیری آن سر کلاس و به وسیله تدریس معلمتان انجام می شود. بنابراین لازم است در کلاس درس زیست حضور فعال و آگاه داشته باشید. از طرفی مطالعه دقیق و خط به خط کتاب درسی زیست شناسی بسیار مهم بوده و قبل از مراجعه به کتاب های کمک درسی، لازم است کتاب درسی زیست را به طور کامل و مفهومی بررسی کنید. در مرحله بعد، تهیه یک کتاب کمک آموزشی خوب برای یادگیری بهتر این درس، تسلط بهتر بر مفاهیم درسی و تست زنی پیشنهاد می شود. حالا وقت معرفی بهترین منابع زیست کنکور برای پیشرفت در این درس می باشد:

زیست خط ویژه گاج
معرفی کتاب زیست خط ویژه گاج

کتاب تست زیست کنکور خط ویژه گاج

به عبارتی دیگر مجموعه کتاب‌های خط ویژه کتاب‌هایی مناسب داوطلبان کنکور است که در این کتاب‌ها درسنامه‌های کاربردی و مفید و تیپ‌بندی شده و تست‌های متنوع در قالب کنکورهای سراسری و تمارین کتاب درسی گنجانده شده است.. در انتهای هر درس آزمون‌های شبیه‌سازی شده مطابق با کنکورهای سال‌های اخیر قرار داده شده تا با بررسی این  آزمون‌ها پاسخگوی نیاز شما برای مرور و جمع‌بندی باشد.

از ویژگی‌های شاخص این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درسنامه‌های کاربردی و مفید در حجم کم
 • ارائه تصاویر و نقشه‌های مرتبط با مفاهیم کتاب درسی
 • بررسی خط به خط کتاب درسی در قالب پرسش‌های چهارگزینه‌ای
 • تست‌های کنکوری مرتبط و آزمون‌های جامع در پایان کتاب
 • تست‌های تیپ‌بندی شده با پاسخ‌های کاملاً تشریحی
 • بیشترین بازدهی در کمترین زمان
 • بیان نکات مشاوره‌ای در لابه‌لای تست‌ها
 • ارائه‌ تست‌های کاربردی و چالشی
 • ساده‌سازی روند مطالعه‌ی مباحث
 • تکرار مطالب کتاب درسی
 • بررسی زوایای پنهان تست‌های کنکور سراسری
 • بررسی و تحلیل تمامی تست‌های مطرح شده در هر مبحث در کنکور سراسری

کتاب تست زیست کنکور خیلی سبز

کتاب تست زیست شناسی خیلی سبز درسنامه های خوبی دارد که بیشتر توضیح مطالب کتاب درسی هستند و در واقع هر مبحث کتاب درسی را بیشتر باز کرده و توضیح داده اند. تست های این کتاب در چاپ های جدید، سطح بهتری دارند و به سطح سوالات زیست کنکور سراسری نزدیکتر شده اند. کتاب تست زیست خیلی سبز در دو جلد منتشر می شود که یک جلد آن تست زیست پایه (دهم و یازدهم) و جلد دیگر آن تست زیست دوازدهم می باشد.

کتاب زیست خیلی سبز
کتاب زیست خیلی سبز خوبه؟

کتاب تست زیست دوازدهم خیلی سبز تمام مطالب کتاب درسی را به صورت فصل به فصل بیان کرده است. درسنامه های این کتاب کاربردی، جامع و در عین حال خلاصه و روان هستند و حجم زیادی ندارند و برای دانش آموزانی که با مشکل کمبود وقت مواجه هستند، مطالعه این کتاب توصیه می شود. مطالب هر فصل کتاب در قالب چند گفتار ( مانند کتاب درسی زیست شناسی ) تفکیک شده است. در هر گفتار، ابتدا با درسنامه های جامع رو به رو هستیم که سعی می کنند مطالب درسی را به صورت مفهومی و کاربردی به شما آموزش دهند، سپس تعدادی تست طبقه بندی شده از همان گفتار جمع آوری و چاپ شده است تا دانش آموزان با تست ها آشنا شوند و در عین حال میزان یادگیری خود را نیز بسنجند. سپس در انتهای فصل تست های ترکیبی قرار دارند که دانش آموزان با استفاده از آن ها می توانند مطالب فصل را جمع بندی کنند. آخرین بخش هر فصل کتاب، شامل پاسخنامه کاملا تشریحی می باشد که در آن به بررسی و تجزیه و تحلیل تست ها پرداخته شده و در صورت لزوم و در تعدادی از تست ها، مولفان به بررسی و تحلیل همه گزینه های تست پرداخته اند. یک پاسخنامه کلیدی هم در انتهای کتاب قرار داده شده است.

با توجه به تغییر سبک سوالات درس زیست شناسی در کنکور سراسری و پیچیده ترشدن تست های کنکور در سال های اخیر، تست های کتاب های انتشارات خیلی سبز هم پیچیده تر و مفهومی تر شده اند؛ البته تست های این کتاب ها هم چنان منطبق بر کتاب درسی هستند.

بهترین دی وی دی زیست برای کنکور

۱- دکتر عمارلو: مولف کتاب زیست نشر دریافت و مدرس بهترین دی وی دی های زیست کنکور

کمتر داوطلب کنکور تجربی وجود داره که با دکتر عمارلو و کتاب های نشر دریافت زیست آشنا نباشه. دکتر علی محمد عمارلو رتبه هفت کنکور، پزشک و فارغ التحصیل دانشگاه تهران بوده. ایشان مولف مجموعه کتاب های همایش زیست شناسی انتشارات نشر دریافت و انتشارات خانه زیست شناسی و از بهترین دبیران زیست شناسی کشور هستند. کتاب همایش زیست شناسی دکتر عمارلو یکی از پروفروش ترین کتاب های آموزش زیست کنکور محسوب میشه که در بخش معرفی  درباره این کتاب توضیح دادیم.

همچنین دکتر عمارلو مدرس زیست کنکور مدارس برتر تهران از جمله دبیرستان علامه حلی، فرزانگان، علامه طباطبایی، ادیب فرزانه، مهدوی، خرد، کوشش و آموزشگاه های هدف، ماهان، اندیشه اهواز، هستی کرمان و … است. کلاس ها و همایش های ایشان از شلوغ ترین و پرطرفدارترین کلاس هاست.برای تهیه بهترین دی وی دی های زیست کنکور تجربی (پیش دانشگاهی ۱) با تدریس دکتر عمارلو همراه با فایل جزوه، به صفحه 

۲- دکتر فرهادیان: مولف کتاب زیست آبی قلم چی و مدرس بهترین دی وی دی های زیست کنکور

دکتر فرهادیان یکی از مشهورترین اساتید زیست شناسی در ایران و مولف کتاب زیست شناسی در یک نگاه قلم چی، کتاب زیست شناسی آشتی با گردش مواد انتشارات تخته سیاه و مولف کتاب زیست شناسی آبی کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) است که دی وی دی های خوبی را روانه بازر کرده است

۳- دکتر چلاجور: استاد دانشگاه و مدرس بهترین دی وی دی های زیست کنکور نظام قدیم

 استاد جلاجور مدیر انتشارات برد، استاد دانشگاه و مدرس زیست شناسی و زمین شناسی کنکور، مولف یکی از پر فروش ترین کتاب های زمین شناسی کنکور در ایران (نشر دریافت)، مدرس زیست شناسی برنامه های تلویزیونی کنکور ۱، مسیر موفقیت و کارنامه ۲۰ در صدا و سیما با سالها سابقه تدریس در آموزشگاه های برتر تهران است. دی وی دی های ایشان نیز از برترین منابع مطالعاتی کنکور است

دی وی دی زیست چلاجور
معرفی دی وی دی زیست چلاجور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *