معرفی بهترین دبیران شیمی ایران

انتخاب برترین اساتید و بهترین معلم ها  برای تدریس خصوصی و گروهی و تدریس آنلاین و حضوری از دغدغه های اصلی پدران و مادران و دانش آموزان است، جستجو و یافتن اسامی قوی ترین و بهترین دبیران دارای پیچیدگی های زیادی است، زیرا مشاهده عملکرد تمام دبیران برتر ایران با توجه به گستردگی کشورمان و وجود تعداد زیادی از بهترین معلمان و دبیران تقریبا امری محال است، پس به ناچار  برای انتخاب برترین اساتید و معلمان و دبیران ایران مجبور به استفاده از نظرات شخصی دانش آموزان و مشاوران عزیز  و همچنین اقبال عمومی به کتب آموزشی و فیلمهای تدریس مدرسان پر مخاطب می باشیم. در ادامه لیستی از دبیران به نام و دبیران شهیر ایران و اساتید برجسته شیمی ایران را ملاحظه خواهید فرمود.مقایسه دبیران شیمی کنکور

معرفی برترین دبیران شیمی ایران

بهترین دبیران فیزیک ایران

 استاد مهدی باباخانی (مدرس برنامه  تلویزیونی فرصت برابر  و مدرس دی وی دی های مخ از موسسه گاج و مدرس کلاسهای آنلاین گاجینو)

 استاد فرید شهریاری ( نویسنده کتاب های خیلی سبز و…  برترین مولف فیزیک )

استاد مهدی یحیوی (مدرس دی وی دی های موسسه ونوس و مدرس پروازی به شهر اصفهان)

استاد احمد مصلایی (مدرس کتاب های  خیلی سبز و مدرس دبیرستان ها  و آموزشگاه های برتر ایران)

استاد محمودرضا ذهبی (مدرس کلاسینو)

 استاد پیمان کامیار (مدرس دی وی دی های حرف آخر)

استاد علیرضا عربشاهی ( مدرس برتر در موسسه راه اندیشه)

لیست برترین و بهترین اساتید شیمی

برترین اساتید و بهترین معلم ها  برای تدریس خصوصی و گروهی و تدریس آنلاین و حضوری :

استاد پیمان خواجوی(کارنامه خرد) –  استادبهمن بازرگانی شیمی  – استاد حسن پلویی شیمی-  استاد  محمد رضامصلایی شیمی –  استاد داوود بیرکی شیمی –  استاد بیژن ابو القاسمی شیمی –استاد مهدی صالحی راد – استاد امیرحسین کوچیان فرد شیمی – استاد بابک محب شیمی -استاد کامبیز  فرزانه شیمی – استاد محمد حسین انوشه شیمی – استاد مهدی صالحی راد شیمی – استاد محمد رضا محبت شیمی استاد محمدرضا آقاجانی

بهترین اساتید ریاضی ایران 

برترین اساتید و بهترین معلم ها  برای تدریس خصوصی و گروهی و تدریس آنلاین و حضوری از نگاه کارنامه خرد:

  استاد ریاضی سامان سلامیان – استاد ریاضی کاظم اجلالی استاد ریاضی محمد ارباب بهرامی استاد ریاضی بابک ساداتاستاد ریاضی افشین ملاک پور   استاد ریاضی آریان حیدری    استاد ریاضی محمد مهربان   استاد ریاضی مجتبی دادبام  استاد ماشاالله رضوی  استاد  ریاضی سروش موئینی ریاضی صادق ثابتی ریاضی اکبر کلاه ملکی

لیست بهترین اساتید زیست ایران 

برترین اساتید و بهترین معلم ها  برای تدریس خصوصی و گروهی و تدریس آنلاین و حضوری از نگاه مجموعه کارنامه خرد:

دکتر زهرا همایونی مدرس تیزهوشان فرزانگان  – دکتر اشکان هاشمی زیست نویسنده و مدرس – دکتر زارعی –  استاد مهدی آرام فر زیست نویسنده و مدرس برتر –  استاد حمید رضا زارعی نویسنده کتاب خط ویژه گاج  –  استاد علی پناهی شایق زیست -استاد محمد رضا عمارلو زیست – استاد محمد مهدی میوه چی زیست – استاد علی کرامت زیست – استاد امیر حسین حقانی فر- زیست استاد حنیف عظیمی زیست -استاد ماجد موید زیست 

از قدیم الایام تا به امروز، هنر تدریس همیشه محبوب بوده و امروزه نیز مورد علاقه است. در طول سالیان متمادی بهترین دبیران فرهیخته و روشنفکری در جامعه ظهور کرده اند و در هنر خود به موفقیت هایی دست یافته اند. تصادفی نیست که بهترین دبیران والد دوم نامیده می شود. امروزه در کنار بهترین دبیران داخلی، بهترین دبیران خارجی نیز در آذربایجان تدریس می کنند. از قرن بیست و یکم، دانشگاه ها و مدارس مختلف شروع به دعوت از بهترین دبیران خارج از کشور کردند. این به دلیل کمبود نیرو در هر زمینه ای بود. اما نکات دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله سعی می کنم ویژگی های متفاوت و مشترک یک بهترین دبیران خارجی و یک بهترین دبیران بومی را توضیح دهم.

تدریس توسط بهترین دبیران محلی یا دبیران پروازی ؟

در واقع، در نگاه اول، درس بهترین دبیران محلی هیچ تفاوتی با بهترین دبیران دیگر ندارد. در این زمینه بهترین دبیران محلی را می توان به دو گروه تقسیم کرد:

۱٫ چنین بهترین دبیرانی به آموخته های خود بسنده می کنند و سعی در یادگیری ندارند

۲٫ بهترین دبیران این گروه همیشه تحت تعقیب هستند. از تکنولوژی مدرن استفاده می کند، ادبیات زیادی می خواند، ادبیات مختلف را به زبان های انگلیسی و روسی، زبان دنیا و غیره می خواند. به طور خلاصه، این بهترین دبیران بهترین دبیران روشنفکر هستند.

از سوی دیگر، برخی از بهترین دبیران سعی می کنند آموخته های خود را در نظام آموزشی شوروی به کار گیرند. این ممکن است در برخی از تخصص ها امکان پذیر باشد. اما در بسیاری از تخصص ها این امکان وجود ندارد. به همین دلیل این دروس بسیار ضعیف هستند. برای مثال نمی توان از چنین روشی در کلاس زبان استفاده کرد. زیرا همانطور که می دانیم زبان همیشه وسیله ارتباطی است. بنابراین دانش زبانی که او ۲۰ سال پیش آموخته است، امروز قابل استفاده نیست. این حوزه ای است که همیشه نیازمند نوآوری است.

اگر به درس های امروز نگاه کنیم، می بینیم که بیشتر دروس به صورت غیرفعال و نیمه خودکار تدریس می شود. اما روش تعاملی که یکی از روش های اصلی است به ندرت مورد استفاده بهترین دبیران قرار می گیرد.

تدریس بهترین دبیران خارجی

البته بهترین دبیران خارجی هم مزایا و هم معایبی دارند. هر بهترین دبیران خارجی نمی تواند بهترین دبیران خوبی باشد. کلاس های بهترین دبیران خارجی معمولاً تعاملی است. چون در حین مطالعه به این شکل تعاملی درس می گرفتند. اکثر بهترین دبیران خارجی انگلیسی یا زبان های دیگر را می دانند، آنها این فرصت را دارند که طیف وسیع تری از تحقیقات را انجام دهند، اطلاعات کسب کنند، کتاب های برتر جهان را بخوانند. در این زمینه هیچ مشکلی در یافتن اطلاعات ندارند.

بهترین دبیران خارجی یا بهترین دبیران محلی؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است. البته بهترین دبیران خارجی و داخلی هم ویژگی های خاصی دارند. در واقع، این ممکن است بسته به تخصص متفاوت باشد. مثلا برای آموزش زبان انگلیسی رفتن با یک بهترین دبیران خارجی مهمتر است. چون اساتید دعوت شده از خارج اکثرا از کشورهای انگلیسی زبان هستند یا انگلیسی را کاملا بلد هستند. در این راستا تأثیر بهترین دبیران خارجی در درس زبان انگلیسی نقش اساسی دارد.

تحقیقات آموزشی نشان می دهد که یکی از ویژگی های مهم بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خوب، توانایی آگاهی از اشتباهات خود است. درک، پذیرش و پذیرش تفاوت های دیگران؛ تجزیه و تحلیل و تشخیص درک دانش آموزان و انطباق در صورت نیاز. مذاکره کنند و در آموزش خود ریسک کنند. و درک مفهومی قوی از موضوع خود داشته باشند.

اندازه گیری و اندازه گیری

بیشتر بهترین دبیران شیمی کنکور ایران برای تجربه و سطح تحصیلات خود دستمزد می گیرند، اما بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نشان داده است که بیش از ۳-۵ سال تجربه باعث افزایش توانایی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران در افزایش نمرات یا نمرات آزمون دانش آموزان می شود.

سایر ویژگی های قابل اندازه گیری، مانند عملکرد بهترین دبیران شیمی کنکور ایران در امتحانات حرفه ای یا سطحی که بهترین دبیران شیمی کنکور ایران در آن تحصیل کرده است، تأثیر قابل توجهی بر عملکرد دانش آموز در کلاس درس ندارد.

اگرچه در حرفه آموزش اجماع کمی برای ایجاد بهترین دبیران شیمی کنکور ایران سنجیده با کیفیت های خوب وجود دارد، بسیاری از مطالعات ویژگی ها و شیوه هایی را شناسایی کرده اند که به بهترین دبیران شیمی کنکور ایران کمک می کند تا به دانش آموزان دسترسی پیدا کنند.

تا خودت را بشناسی

استفانی کی ساکس، آموزگار آمریکایی معتقد است که یک بهترین دبیران شیمی کنکور ایران کارآمد نیاز به دانش اولیه جامعه شناختی و پذیرش هویت فرهنگی خود و دیگران دارد. بهترین دبیران شیمی کنکور ایران باید توسعه یک هویت قومی مثبت را تسهیل کنند و تعصبات و تعصبات شخصی خود را بشناسند. آنها باید از خودآزمایی برای بررسی ارتباط بین ارزش ها، نگرش ها و باورهای اصلی خود استفاده کنند، به ویژه در رابطه با آموزش خود.

این خطای درونی بر تعامل با دانش آموزان تأثیر می گذارد، اما بهترین دبیران شیمی کنکور ایران را از یادگیری دانش آموزان باز نمی دارد یا برعکس.

مربی کاترین کارتر بیان می کند که یک راه موثر برای درک فرآیندها و انگیزه های بهترین دبیران شیمی کنکور ایران، شناسایی یک استعاره مناسب برای نقشی است که آنها ایفا می کنند.

به عنوان مثال، او می‌گوید، برخی از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خود را باغبان، چمن‌زن، مکانیک توت‌ها، مدیران کسب‌وکار یا صنعت‌گران می‌بینند که پیشرفت هنرمندان دیگر را کنترل می‌کنند.

تفاوت در ادراک، درک و ارزش

بهترین دبیران شیمی کنکور ایرانی که نظرات آنها را درک می کنند می گویند که ساکس در موقعیت بهتری برای ارزیابی تجربیات دانش آموزان به روشی ارزشمند و معنادار و ادغام واقعیت های زندگی، تجربیات و فرهنگ دانش آموزان در کلاس درس و موضوع است.

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران مؤثر تأثیر و اقتدار شخصی خود را از عواملی که به یادگیری دانش آموزان کمک می کند درک می کند. علاوه بر این، او باید مهارت های ارتباطی مفهومی را برای پاسخ به پیچیدگی های محیط مدرسه توسعه دهد. تجربیات بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و دانش‌آموزان با افراد با پیشینه‌های مختلف اجتماعی، قومی، فرهنگی و جغرافیایی می‌تواند به عنوان چشم‌اندازی برای تعاملات آینده باشد.

برای مطالعه و تشخیص دانش آموزان

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران ریچارد اس. پراوات بهترین دبیران شیمی کنکور ایران باید بتوانند بر فرآیندهای یادگیری دانش آموزان تمرکز کنند، نحوه یادگیری دانش آموزان را تجزیه و تحلیل کنند، و مسائلی را که می تواند مانع درک آنها شود را تشخیص دهد. ارزشیابی در هر آزمونی نیست، اما بهترین دبیران شیمی کنکور ایران در بحث، بحث، تحقیق، نوشتن، ارزیابی و فرصت های تمرین در یادگیری فعال شرکت می کنند.

لیندا دارلینگ هاموند و جوآن باراتز اسنودن در پایان گزارش کمیته آموزش بهترین دبیران شیمی کنکور ایران برای آکادمی ملی آموزش پیشنهاد کردند که بهترین دبیران شیمی کنکور ایران انتظاراتی را برای کار با کیفیت بالا تعیین کنند و در حین بررسی کار خود بازخورد مستمر ارائه دهند. در پایان، هدف ایجاد یک کلاس درس معتبر است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا کار مولد داشته باشند.

در طول آموزش مذاکره کنید و تهدید کنید

ساکس پیشنهاد می‌کند که دانش‌آموزان توانایی درک مکان‌هایی را دارند که به طور کامل نمی‌فهمند، بهترین دبیران شیمی کنکور ایران مؤثر نباید از یافتن دانش‌آموزانی که برای مهارت‌ها و توانایی‌هایشان بهینه هستند بترسد و این تلاش‌ها ممکن است موفقیت‌آمیز نباشد. این بهترین دبیران شیمی کنکور ایران کسانی هستند که نامیده می شوند.

هدف از بحث این است که دانش‌آموزان را از نظر واقعیتی که در جامعه انضباطی به اشتراک می‌گذارند در جهت خاصی سوق دهد. در عین حال، مربیان باید برخی از موانع این تحقیق را در هنگام گمراه کردن یا استفاده از ابزارهای غیررسمی اطلاعاتی که نیاز به تأکید دارند یا اینکه کودک به سادگی نیاز به تشویق دارد، تشخیص دهند. پروات می‌گوید این پارادوکس اصلی آموزش است: به چالش کشیدن روش جدید تفکر کودک، اما مذاکره به گونه‌ای که دانش‌آموز را از ایده‌های جایگزین منحرف نکند. غلبه بر این موانع باید یک سرمایه گذاری مشترک بین دانش آموز و بهترین دبیران شیمی کنکور ایران باشد، جایی که عدم اطمینان و تعارض مهم هستند، تولید محصولات.

شناخت عمیقی از موضوع داشته باشید

پراوات، یک مربی در ریاضیات و علوم به ویژه، بر نیاز بهترین دبیران شیمی کنکور ایران به داشتن شبکه ای غنی از دانش در مورد موضوعاتی که آنها پیرامون ایده های اصلی سازماندهی می کنند که می تواند چارچوبی مفهومی برای درک ارائه دهد، تأکید می کند.

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران به این موضوع توجه و اهمیت می دهند و خود را در درک خود از یادگیری مفهومی تر می کنند. به این ترتیب آن را برای دانش آموزان معنادار می کنن

بهترین دبیران شیمی پیش از هر چیزی  یک انسان خوب است، آگاه، تحصیل کرده، خوش اخلاق، عاشق بچه ها و حرفه اش است، میهن پرست، شهروند، شخصیتی عمومی است که دانش آموزان و جوانان را برای آینده مردم و میهن آماده می کند. …

بهترین دبیران شیمی چه ویژگی هایی دارند ؟

بهترین دبیران شیمی خوب علم موضوعی را که تدریس می کند به خوبی می داند، مشتاقانه افق های توسعه آن را دنبال می کند – اکتشافات جدید، تحقیقات، دستاوردها، او همچنین از مشکلات علم آگاه است. یک بهترین دبیران شیمی خوب بیشتر از برنامه درسی دبیرستان می داند. دانش عمیق، نگرش گسترده به منظور آشکار ساختن جذابیت علم، دانش، موضوع، فرآیند تدریس برای دانش آموزان مهم است. دانش آموزان باید در چهره بهترین دبیران شیمی، فردی باهوش، آگاه، متفکر را ببینند که به هنر او علاقه مند است…

ثالثاً، بهترین دبیران شیمی خوب باید فردی باشد که علوم روانشناسی و تربیتی را بداند و عدم امکان کار با دانش آموزان را بدون اطلاع از علوم تربیتی احساس و درک کند.

چهارم ، یک بهترین دبیران شیمی خوب باید در حرفه خود استاد باشد.

بهترین دبیران شیمی معمار دنیای معنوی نسل جوان است، فردی مورد اعتماد جامعه . جامعه گرانبهاترین و با ارزش ترین دارایی خود – فرزندانش، امیدها و آینده اش را به بهترین دبیران شیمی می سپارد. هدف و وظیفه مدرسه بهترین دبیران شیمی را مشخص می کند – شکل دادن به آینده مردم، دولت، میهن پرستی، احترام به سنت های ملی و اصول دموکراسی، حقوق بشر و آزادی ها، پرورش شهروندان و افراد متعهد به اندیشه های آذربایجانی که مستقل و خلاقانه می اندیشند.»

بله، بهترین دبیران شیمیی یک حرفه بسیار شرافتمندانه است – وظیفه ای به سختی یک شغل باشکوه و مسئولانه .

تدریس کاری بسیار دشوار و مسئولیت پذیر است. همه نمی توانند با آن کنار بیایند و اشتباه بزرگی است که همه را بهترین دبیران شیمی خطاب کنیم و فرزندان را به او بسپاریم. از آنجایی که تربیت یک امر است، خیر. هر جور بزرگش کنی آدمی ظهور می کند، اندکی سهل انگاری در تربیت، آینده دانش آموزان را تباه می کند و خانه اش را ویران می کند.

     بهترین دبیران شیمی که دست به این هنر دشوار زده است ابتدا باید همه اینها را در نظر بگیرد. بهتر است بهترین دبیران شیمی که تدریس خود را شکنجه‌گر سیبری می‌داند، با کنار گذاشتن خود از این هنر، از شر سختی و مسئولیت خلاص شود.

مهارت های حرفه ای بهترین دبیران شیمی.ویژگی های شخصی بهترین دبیران شیمی، توانایی های حرفه ای بهترین دبیران شیمی.

توانایی تحصیلی در داشتن دانش گسترده و عمیق، مطالعه و انتقال آخرین دستاوردهای علم به دانش آموزان بیان می شود.

توانایی آموزشی – خود را در توانایی آموزش دانش، تسلط بر مهارت های آموزشی و روش شناختی نشان می دهد.

توانایی ارتباطی – در توانایی برقراری ارتباط صحیح با دانش آموزان، همکاران و والدین آنها، به سبک دموکراتیک، توانایی نزدیک شدن به هر دانش آموزان به صورت جداگانه بیان می شود.

توانایی سازنده در برنامه ریزی صحیح فعالیت های خود و فرزندان (تیم)، پیش بینی مشکلات و آمادگی برای غلبه بر آنها بیان می شود.

توانایی ارادی – عاطفی در خودکنترلی بهترین دبیران شیمی، خویشتن داری، نرمی و جدیت، صبر بیان می شود.

توانایی های آموزشی – به فرد آماده داده نمی شود. آنها را می توان در فعالیت های روزانه و کار سخت به دست آورد.

       ویژگی های فردی بهترین دبیران شیمی:ویژگی های شخصی بهترین دبیران شیمی، توانایی های حرفه ای بهترین دبیران شیمی.

۱٫ بهترین دبیران شیمی فردی با اعتقادات بالا، حرفه، بهترین دبیران شیمی است – یک شهروند. او باید با مشکلات مردم و میهن زندگی کند و جوانان را با این روحیه تربیت کند. بهترین دبیران شیمیی یک حرفه میهن پرستانه است. این بهترین دبیران شیمی است که دانش آموزان و جوانان را با روحیه عشق به میهن تربیت می کند، آنها را برای دفاع از میهن آماده می کند.

صدراعظم آلمان او. بیسمارک شکوه آلمان را با بهترین دبیران شیمی عامیانه آلمانی مرتبط کرد. بهترین دبیران شیمی آلمانی پیروزی پروس در جنگ فرانسه و پروس را پیروزی می دانست: «ما پیروز شدیم زیرا بهترین دبیران شیمی آلمانی بر بهترین دبیران شیمی فرانسوی پیروز شد».

 2. بهترین دبیران شیمی باید دارای فرهنگ و اخلاق بالا باشد. باید شامل فرهنگ بیرونی و درونی، صفات اخلاقی اصیل (صداقت، عدالت، مهربانی، انسان دوستی، سادگی و غیره) باشد. بهترین دبیران شیمی باید کار تربیت را خودش شروع کند، چون کیفیتی را که ندارد به دیگران منتقل نمی کند.

۳٫ بهترین دبیران شیمی باید دانش و دانش عمیق داشته باشد . دانش سلاح اصلی بهترین دبیران شیمی است. یاکومنسکی بهترین دبیران شیمی نادان را به چراغی بدون نور و چشمه ای بدون آب تشبیه کرد. چنین “بهترین دبیران شیمیی” نمی تواند دانش عمیق را به دانش آموزان منتقل کند. بهترین دبیران شیمی ضعیف دانش آموز ضعیف می سازد.

۴٫ بهترین دبیران شیمی باید موضوع، حرفه و فرزندان خود را دوست داشته باشد. به گفته LNTolsto، بهترین دبیران شیمیی که شغل خود را دوست دارد بهترین دبیران شیمی خوبی است و بهترین دبیران شیمیی که فرزندان و موضوع خود را دوست دارد بهترین دبیران شیمیی عالی است.

۵٫ بهترین دبیران شیمی باید شهرت بالایی داشته باشد و برای بچه ها الگو باشد. آوازه بهترین دبیران شیمیی که مصداق دانش عمیق و فرهنگ و اخلاق است نیز بالاست. به دست آوردن اعتبار دشوار است، اما از دست دادن آن آسان است: اقدامات نامناسب، رفتار ناعادلانه، گفتار بی دقت می تواند یک بهترین دبیران شیمی را بدنام کند. پس هر بهترین دبیران شیمیی باید در قبال گفتار و کردار خود مسئول باشد و پاسدار آبروی خود باشد.

کلمه بهترین دبیران شیمی مقدس نیست، تعلیم مقدس است.یعنی اولیا افرادی هستند که وظایف خود را به درستی انجام می دهند. بهترین دبیران شیمی نقش بسزایی در شکل گیری نسل جوان دارد. بهترین دبیران شیمی موجودات ارزشمندی هستند که در دانش آموزانی به ما یاد می دهند با قلم بنویسیم و دانش خود را هر سال با ما در میان بگذارند.

حیدر علی اف، رهبر ملی، کار بهترین دبیران شیمی را ستود و گفت: “من در دنیا نامی بالاتر از بهترین دبیران شیمی نمی شناسم. هر یک از ما ذره ای از قلب گرم بهترین دبیران شیمیی داریم. او بهترین دبیران شیمیی دارد و یاد او را در سراسر جهان گرامی می داریم. زندگی ما با احترام و سپاسگزاری است.»

بهترین اساتید شیمی کنکور آرزوی یادگیری همه دانش آموزان خود را دارند. این آرزوی دستیابی به همه دانش آموزان رشته ها، سطوح سنی و انواع مؤسسات را در بر می گیرد. بیشتر بهترین اساتید شیمی کنکور این کار را به دلیل عشق واقعی به رشته خود و تمایل به اشتراک گذاری شگفتی رشته انتخابی خود با دیگران انجام می دهند. آموزش شیمی از این نظر با سایر رشته ها تفاوتی ندارد. با این حال، هر چقدر که در علم تلاش کنیم، فقدان تنوع آشکار در آمار افرادی که رشته‌های علمی را به طور حرفه‌ای دنبال می‌کنند، نشان می‌دهد که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد نحوه دسترسی به همه دانش‌آموزان داریم.

چرا دانشجویان کارشناسی شیمی را ترک می کنندالین سیمور و نانسی هویت  شواهد زیادی از تجزیه و تحلیل مطالعات قبلی و تحقیقات خود ارائه می دهند که دو عامل عمده در انتخاب دانشجویان در مورد ادامه تحصیل در رشته های علمی و رضایت آنها از علم به عنوان انتخاب رشته – جو کلاس و آموزش دانشکده نقش دارند. . این عوامل زمینه ساز بسیاری از دلایلی است که «تغییرکنندگان» رشته های شیمی را ترک می کنند و بسیاری از شکایاتی که «غیر تعویض کننده ها» در مورد تحصیلات خود در شیمی دارند فضای رقابتی کلاس، نمره دهی دقیق، برنامه های درسی بیش از حد، و نگرش آشکار برخی از اعضای هیئت علمی اغلب به عنوان انتقادات و دلایلی برای کنار گذاشتن رشته شیمی ذکر می شود. با این حال، سیمور و هویت تأکید می‌کنند که «تغییرکننده‌ها» و «غیر تعویض‌کننده‌ها» جمعیت‌های متفاوتی از دانش‌آموزان نیستند.از آنجایی که توانایی تحصیلی یک پیش بینی قابل اعتماد برای اینکه چه کسی می ماند و چه کسی می رود نیست. این به این نتیجه می‌رسد که محیط‌های کلاس شیمی، سبک‌های تدریس مربی و فرآیند انتخاب مربی، ناخواسته باعث از دست دادن دانش‌آموزان توانا و علاقه‌مند به حرفه علم می‌شود. اگر دانش‌آموزان را دقیقاً به این دلیل از دست بدهیم که آنها متفاوت یاد می‌گیرند و متفاوت از کسانی که در حال حاضر بر این حرفه مسلط هستند و به آنها می‌آموزند متفاوت فکر می‌کنند، منبع بالقوه خلاقیت آینده را در رشته خود از دست می‌دهیم. شیلا توبیاس (اگر دانش‌آموزان را دقیقاً به این دلیل از دست بدهیم که آنها متفاوت یاد می‌گیرند و متفاوت از کسانی که در حال حاضر بر این حرفه مسلط هستند و به آنها می‌آموزند متفاوت فکر می‌کنند، منبع بالقوه خلاقیت آینده را در رشته خود از دست می‌دهیم. شیلا توبیاس (اگر دانش‌آموزان را دقیقاً به این دلیل از دست بدهیم که آنها متفاوت یاد می‌گیرند و متفاوت از کسانی که در حال حاضر بر این حرفه مسلط هستند و به آنها می‌آموزند متفاوت فکر می‌کنند ، می نویسد که «هر دانش آموزی که علم انجام نمی دهد نمی تواند علم انجام دهد. خیلی ها به سادگی انتخاب می کنند که این کار را نکنند.» توبیاس فرآیند انتخاب دوره های شیمی مقدماتی را به عنوان نیروی محرکه در برابر مشارکت متنوع و در نتیجه تنوع بخشیدن به رویکردهای فکری در این حرفه شناسایی می کند.

محیطی را در نظر بگیرید که مشخصه اکثر کلاس های درس شیمی است، به ویژه در اواخر دهه ۱۹۸۰ زمانی که شیلا توبیاس تحقیقات خود را در این کلاس ها انجام داد. معمولاً توسط یک فرد – استاد یا بهترین اساتید شیمی کنکور کلاس های ۶ تا ۱۲ – سازماندهی می شود که در محیط های آموزشی نسبتاً سنتی آموزش مستقیم بهترین اساتید شیمی کنکور محور که عمدتاً با رویکردهای سخنرانی مبتنی بر تدریس تسلط دارند، زنده مانده اند، اگر نگوییم شکوفا شده اند. تسلط بر سخنرانی ها و آموزش مستقیم، به ویژه در مقطع دبیرستان و کارشناسی، در تلاش برای انتقال کارآمد حجم وسیعی از دانش انباشته شده علمی، باعث ایجاد یک فرهنگ تک نسبی از سبک های تدریس در این محیط ها شده است. اگرچه راهبردهای متنوعی برای گسترش دسترسی دانش آموزان از طریق راهبردهای آموزشی متنوع تر توسعه داده شده است (به عنوان مثال نگاه کنید بهآلن و تانر، ۲۰۰۳ ; تانر و همکاران ، ۲۰۰۳ )، این رویکردها به دلایل مختلف به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند. این بدان معنا نیست که سخنرانی ها جایی در جعبه ابزار آموزشی یک مربی شیمی ندارند، بلکه به این معناست که این ابزار بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد ( پاول، ۲۰۰۳ ). به این ترتیب، راهبردهای تدریس مورد استفاده در کلاس های درس شیمی، موقعیتی را ایجاد کرده است که ما در اینجا به عنوان انتخاب آموزشی از آن یاد می کنیم، که در آن با انتخاب آموزش خود، در حال ساختن محیط هایی هستیم که تنها زیر مجموعه ای از یادگیرندگان می توانند در آن موفق شوند. درک انواع سبک‌های یادگیری که دانش‌آموزان به کلاس درس می‌آورند نه تنها به برخی از دانش‌آموزان کمک می‌کند تا شیمی بیشتری را بیاموزند، بلکه به دانش‌آموزان بیشتری در یادگیری هر علمی کمک می‌کند.

سبک های یادگیری: افزایش آگاهی از تنوع در بین فراگیران

پس جوانان را به یادگیری با زور و سختگیری آموزش ندهید، بلکه آنها را با چیزی که ذهنشان را سرگرم می کند به سوی آن هدایت کنید تا بهتر بتوانید با دقت به خمیدگی خاص نبوغ هر یک پی ببرید.

– افلاطون

برای فراهم کردن دسترسی آزاد به یادگیری شیمی و تشویق طیف وسیع تری از دانش آموزان برای ادامه تحصیل در شیمی، ما – به عنوان بهترین اساتید شیمی کنکور، مربیان و اعضای هیئت علمی – باید شروع به رسیدگی به تنوع سبک های یادگیری در بین دانش آموزان در کلاس های درس خود کنیم. بنابراین، سبک یادگیری چیست؟ سبک یادگیری یک فرد را می‌توان به روش‌های مختلفی تعریف کرد، از جمله «روش و شرایط پیچیده‌ای که در آن، یادگیرندگان به بهترین نحو و مؤثرترین چیز را درک، پردازش، ذخیره و یادآوری می‌کنند»  ) یا به جای آن، «ترجیح یا تمایل یک فرد برای درک و پردازش اطلاعات به روشی خاص یا ترکیبی از راه‌ها». از منظر بیولوژیکی، مغز اندام یادگیری است، و به این ترتیب، سبک یادگیری احتمالاً تعامل پیچیده و اضطراری فیزیولوژی عصبی مغز یک فرد و فرآیند رشد منحصر به فرد است که آن را از طریق تجربه و تعامل با آن شکل داده است. محیط شیمی. بنابراین، سبک یادگیری یک ویژگی فنوتیپی یک موجود زنده مانند سایر ارگانیسم ها است. با توجه به انعطاف‌پذیری مغز انسان و تمایل آن به یادگیری و احتمالاً تغییر سیناپسی در طول زمان، سبک‌های یادگیری را باید انعطاف‌پذیر و نه تغییرناپذیر در نظر گرفت – سبک یادگیری فرد می‌تواند تا حدودی فعالانه با محیط‌های یادگیری متفاوت سازگار شود.

مطالعه سبک‌های یادگیری انسان، زمینه‌ای کاملاً تثبیت شده در رشته روان‌شناسی شناختی است. قفسه های کتاب و صدها مقاله توسط محققان برجسته در این زمینه خارج از حوصله این مقدمه کوتاه بر نظریه سبک یادگیری است. برای ورود به ایده‌های اصلی برای اساتید علاقه‌مند شیمی، ما انتخاب کرده‌ایم که به طور خلاصه سه چارچوب قابل دسترس را برای مشخص کردن تفاوت‌ها در روشی که یادگیرندگان ترجیح می‌دهند، بررسی کنیم: ، هوش‌های چندگانه، و ابعاد سبک‌های یادگیری در علم. هیچ یک از مکتب‌های فکری برتر یا پایین‌تر از دیگران نیست، و مواردی که در اینجا ارائه می‌شوند، تنها نمونه‌ای از ایده‌های این حوزه از تحقیقات روان‌شناسی شناختی هستند. در میان این نمونه ها، رشته ها و مضامین مشترک بسیاری وجود دارد.رویکردهای دیگری برای توصیف و طبقه بندی سبک های یادگیری پیشنهاد شده است که بی شباهت به ایده های ارائه شده در اینجا نیست.هانی و مامفورد، به طور خاص، ایزابل بریگز مایرز و مادرش، کاترین بریگز، نظریه های کارل یونگ را برای تولید ارزیابی شاخص نوع میرز-بریگز، که ارتباط بین شخصیت، خلق و خو، سبک یادگیری و انتخاب های شغلی را بررسی می کند و معمولا در هر دو مورد استفاده قرار می گیرد، اقتباس کردند. محیط های شرکتی و دانشگاهی مهم است که به خاطر داشته باشید که همه این چارچوب ها و ادبیات تحقیق در مورد درک سبک های یادگیری، تلاش هایی برای ساده سازی چیزی هستند که اساساً یک موضوع پیچیده است. یعنی چه کسی هستیم و چگونه یاد می گیریم.

روش های حسی یادگیری: چارچوب

شاید همه این عبارت “اما من یک یادگیرنده دیداری هستم” یا “من یک یادگیرنده شنیداری هستم” را شنیده باشند. یکی از قدیمی‌ترین توصیف‌های سبک‌های یادگیری، تعریف شیوه یادگیری ترجیحی یادگیرنده بر حسب روش حسی است که آنها ترجیح می‌دهند اطلاعات جدید دریافت کنند. VAK مخفف سه حالت حسی اصلی یادگیری است: بینایی، شنیداری و حرکتی، بسته به سیستم عصبی که یادگیرنده ترجیح می دهد اطلاعات را با آن دریافت کند. اخیراً، این چارچوب حسی به گسترش یافته است تا خواندن/نوشتن را به عنوان نوع دیگری از روش یادگیری ترکیبی شامل شود .). اگرچه همه فراگیران می توانند از همه این حالت های حسی در یادگیری استفاده کنند، اما اغلب یک حالت غالب و ارجح است. یادگیرندگان بصری از طریق دیدن یاد می گیرند و ترجیح می دهند از طریق نقاشی، تصاویر و سایر ابزارهای آموزشی غنی از تصویر یاد بگیرند. یادگیرندگان شنوایی ترجیحاً از طریق شنیدن یاد می گیرند و در گوش دادن به سخنرانی ها و کاوش در مطالب از طریق بحث مهارت دارند و ممکن است نیاز به صحبت از طریق ایده داشته باشند. یادگیرندگان خواندن/نوشتن ترجیحاً از طریق تعامل با مواد متنی یاد می گیرند، در حالی که یادگیرندگان جنبشی از طریق لمس کردن یاد می گیرند و تجربیات یادگیری را ترجیح می دهند که بر انجام دادن، درگیری فیزیکی و دستکاری اشیا تأکید دارد. در واقع، با پیشرفت تحصیلی در ایالات متحده، آموزش و پرورش اغلب بر یادگیری حرکتی با دانش آموزان خردسال از طریق استفاده از مدل‌ها و دستکاری‌ها تأکید می‌کند.با پیشرفت زبان در سال‌های دبستان، به سمت یادگیری بصری‌تر حرکت می‌کند، و در درجه اول یادگیری شنیداری در قالب سخنرانی، همراه با افزایش خواندن و نوشتن، در سال‌های دبیرستان و دانشگاه به اوج خود می‌رسد. یک استثنا اغلب محیط آزمایشگاه کالج است که همچنان فرصت هایی را برای فراگیران بالغ ارائه می دهد تا از ابزارهای دستکاری در ایجاد دانش علمی استفاده کنند. بیشتر مدرسانی که دوره‌های شیمی مقدماتی را سازماندهی می‌کنند متوجه می‌شوند که مطالب را می‌توان به گونه‌ای سازمان‌دهی کرد که شامل همه انواع روش‌های یادگیری بالا باشد، اما واقعیت ثبت‌نام کلاس‌های بزرگ و بودجه محدود می‌تواند این را به چالشی تبدیل کند.در دوران دبیرستان و دانشگاه یک استثنا اغلب محیط آزمایشگاه کالج است که همچنان فرصت هایی را برای فراگیران بالغ ارائه می دهد تا از ابزارهای دستکاری در ایجاد دانش علمی استفاده کنند. بیشتر مدرسانی که دوره‌های شیمی مقدماتی را سازماندهی می‌کنند متوجه می‌شوند که مطالب را می‌توان به گونه‌ای سازمان‌دهی کرد که شامل همه انواع روش‌های یادگیری بالا باشد، اما واقعیت ثبت‌نام کلاس‌های بزرگ و بودجه محدود می‌تواند این را به چالشی تبدیل کند.در دوران دبیرستان و دانشگاه یک استثنا اغلب محیط آزمایشگاه کالج است که همچنان فرصت هایی را برای فراگیران بالغ ارائه می دهد تا از ابزارهای دستکاری در ایجاد دانش علمی استفاده کنند. بیشتر مدرسانی که دوره‌های شیمی مقدماتی را سازماندهی می‌کنند متوجه می‌شوند که مطالب را می‌توان به گونه‌ای سازمان‌دهی کرد که شامل همه انواع روش‌های یادگیری بالا باشد، اما واقعیت ثبت‌نام کلاس‌های بزرگ و بودجه محدود می‌تواند این را به چالشی تبدیل کند.اما واقعیت ثبت نام در کلاس های بزرگ و بودجه محدود می تواند این را به چالشی تبدیل کند.اما واقعیت ثبت نام در کلاس های بزرگ و بودجه محدود می تواند این را به چالشی تبدیل کند.

ساختارشکنی هوش: نظریه هاوارد گاردنر در مورد هوش های چندگانه

برخلاف دیگر توصیف‌های سبک‌های یادگیری، رویکرد هوارد گاردنر برای تعریف سبک‌های یادگیری از این تصور سرچشمه می‌گیرد که مفهوم هوش بسیار محدود تعریف شده است. گاردنر استدلال می کند که روانشناسان، در تعریف هوش و طراحی ابزاری برای اندازه گیری و مقایسه هوش در بین افراد، بر مفهوم واحد و واحدی از هوش تمرکز کرده اند. از نظر گاردنر، آزمون رسمی غالب IQ فقط یک نوع هوش را اندازه‌گیری می‌کند، با این حال انسان‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف هوش برتر باشند. در کتاب خود در سال ۱۹۸۳ Frames of Mindگاردنر نظریه هوش های چندگانه خود را که امروزه به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است، معرفی کرد. گاردنر علاوه بر هوش زبانی-کلامی و هوش ریاضی-منطقی، دو مجموعه مهارت شناختی اصلی که توسط ابزارهای IQ مورد آزمایش قرار گرفتند، شش حوزه اولیه دیگر هوش را پیشنهاد کرد ( جدول ۱ را ببینید ).). گاردنر اشاره می‌کند که اگرچه این دسته از هوش‌ها ممکن است تنها زیرمجموعه‌ای از طیف توانایی‌های انسان را نشان دهند، اما احتمالاً نمایش دقیق‌تری نسبت به مفهوم منحصربه‌فرد هوش هستند. در کاوش در چارچوب هوش چندگانه گاردنر، بقایایی از رویکرد روش حسی به سبک های یادگیری که در بالا توضیح داده شد، خواهید یافت. هوش بصری-فضایی با سهولت با تصاویر و اطلاعات گرافیکی مشخص می شود و هوش جسمانی- حرکتی شامل تسهیل در دستکاری فیزیکی اشیاء، بدن و سایر حالت های فعل و انفعالات فیزیکی است ( گاردنر، ۱۹۸۳).). علاوه بر این، گاردنر دو هوش را پیشنهاد می کند که یا با استعدادهای خاص در درک و تعامل با دیگران (هوش بین فردی) یا با استعداد درک خود و فراشناخت در مورد خود (هوش درون فردی) مشخص می شود. برای تعریف مقوله ای از هوش، نظریه گاردنر مستلزم این است که معیارهای متعددی از جمله تمایز هوش ها از طریق آزمون های روانشناختی، پتانسیل برای بومی سازی در مغز، وجود دانشمندانی که در قلمرو یک هوش واحد سرآمد هستند، و یک فرد تکاملی بالقوه رعایت شود. تاریخ. با توجه به وجود مهارت‌های فضایی حاد در خزندگان و حشرات و شواهد مهارت‌های موسیقایی ماهرانه در پرندگان که برای علامت‌گذاری قلمرو و جذب جفت مهم هستند، این آخرین جنبه از تعریف هوش از نظر بیولوژیکی بسیار جالب است.گاردنر، ۱۹۹۹ ). مجدداً، یک دوره شیمی مقدماتی را می توان به آسانی سازماندهی کرد تا از بسیاری از این هوش های متنوع استفاده کند، با گنجاندن انواع فعالیت های یادگیری در طول دوره، مانند سخنرانی های غنی از اطلاعات بصری، بحث هایی که تعاملات دانش آموز و دانش آموز را ترویج می کند، پروژه های گروهی و ارائه هایی که امکان عناصر خلاقانه و تحقیقات آزمایشگاهی را فراهم می کند که فراگیران را در انجام فیزیکی علم درگیر می کند.

هشت هوش     

هوش    با امکاناتی با…

زبانی-کلامی     کلمات، زبان، خواندن و نوشتن

ریاضی منطقی   ریاضیات، محاسبات و کمی سازی

بصری – فضایی  اطلاعات سه بعدی، تصویری و گرافیکی

جسمی- حرکتی دستکاری اشیا، تعامل فیزیکی با مواد

موزیکال-ریتمیک         ریتم، زیر و بم، ملودی و لحن

درون فردی      درک دیگران، توانایی کار موثر در گروه

درون فردی      توانایی فراشناختی برای درک خود، خودآگاهی

طبیعت گرایانه   مشاهده الگوها، شناسایی و طبقه بندی

ابعاد سبک های یادگیری در علم: فلدر و سیلورمن

مدل روش حسی VARK و طرحواره هوش های چندگانه گاردنر، همراه با سایر چارچوب های نظری که در اینجا ارائه نشده اند، رویکردهایی را برای تفکر در مورد سبک های یادگیری متنوع در کلاس ارائه می دهند. با این حال، آنها به طور خاص به جنبه‌هایی از سبک‌های یادگیری که می‌تواند به‌ویژه به آموزش شیمی و مسائل شامل و حذف فراگیران در کلاس‌های درس شیمی مرتبط باشد، نمی‌پردازند. ریچارد فلدر و لیندا سیلورمن با الهام از مطالعه شیلا توبیاس در مورد اینکه چرا برخی از دانش‌آموزان توانا از کلاس‌های شیمی مقدماتی خود انتخاب می‌کنند، تلاش کردند چارچوبی برای سبک‌های یادگیری بسازند تا گسست بین سبک‌های یادگیری متنوع و سبک‌های تدریس سنتی در دروس شیمی را برجسته کنند. .ابعاد سبک های یادگیری آنها در علم در اصل به عنوان چارچوبی برای تجزیه و تحلیل آموزش و یادگیری در زمینه های مهندسی پیشنهاد شد. با این حال، سودمندی آن در سراسر رشته های علمی گسترش می یابد.

چهار بعد از سبک‌های یادگیری دانش‌آموز را پیشنهاد می‌کنند، که هر کدام به حالت‌های ترجیحی دانش‌آموزان برای دریافت اطلاعات مربوط می‌شود، از جمله ۱) نوع اطلاعاتی که دریافت می‌کنند (حسی یا شهودی)، ۲) نحوه دریافت آن (بصری یا شفاهی)، ۳) فرآیند دریافت آن (فعالانه یا تأملی)، و ۴) ترتیب دریافت آن (به صورت متوالی یا جهانی). این ابعاد برای در نظر گرفتن تنوع سبک‌های یادگیری و اینکه چگونه راهبردهای تدریس در کلاس‌های شیمی به طور منظم دسترسی به یادگیری را برای این نوع دانش‌آموزان فراهم می‌کند مفید هستند.

درس شیمی، صرف نظر از سبک آموزشی مربی، عموماً از نظر مقدار اطلاعات ارائه شده غنی است. در مدل خود، فلدر و سیلورمن پیشنهاد می‌کنند که دانش‌آموزان می‌توانند در انواع اطلاعاتی که ترجیح می‌دهند در طول یادگیری دریافت کنند، تفاوت اساسی داشته باشند. در یک افراطی، دانش‌آموزان حسی هستند – کسانی که ترجیح می‌دهند حقایق را دریافت کنند، در به خاطر سپردن و جزئیات ماهر هستند، و انتظارات روشن و روال‌های معمول را در یادگیری ترجیح می‌دهند. یادگیرندگان شهودی برای آنها دوگانه هستند، که ترجیح می دهند مفاهیم را دریافت کنند، روابط بین ایده ها را ببینند، پیچیدگی ها و استثناها را کشف کنند و از رویکردهای نوآورانه و متنوع برای مشکلات استقبال کنند.فلدر و سیلورمن تأکید می‌کنند که مطمئناً یک سلسله ترجیحات بین افراط‌های یادگیرندگان حسی و شهودی وجود دارد، همانطور که در بالا توضیح داده شد، اما استدلال می‌کنند که این تمایز برای در نظر گرفتن تطابق یا عدم تطابق بین این دو بعد سبک یادگیری و تربیت مربی در یک دوره علمی مفید است. . هر دو نوع یادگیری ضروری است اگر دانش آموزی بخواهد هم پایگاه دانش مورد نیاز و هم مهارت های مورد نظر را برای به کارگیری آن دانش در تفکر خلاقانه درباره مسائل علمی کسب کند.هر دو نوع یادگیری ضروری است اگر دانش آموزی بخواهد هم پایگاه دانش مورد نیاز و هم مهارت های مورد نظر را برای به کارگیری آن دانش در تفکر خلاقانه درباره مسائل علمی کسب کند.هر دو نوع یادگیری ضروری است اگر دانش آموزی بخواهد هم پایگاه دانش مورد نیاز و هم مهارت های مورد نظر را برای به کارگیری آن دانش در تفکر خلاقانه درباره مسائل علمی کسب کند.

بعد دوم از سبک های یادگیری پیشنهاد شده توسط فلدر و سیلورمن به روش حسی واقعی مربوط می شود که از طریق آن یادگیرندگان اطلاعات را دریافت می کنند، مشابه چارچوب VARK که در بالا توضیح داده شد. ویژگی یادگیرندگان بصری ترجیح برای یادگیری از نمایش ها، تصاویر، نمودارها و نمودارها است، در حالی که زبان آموزان کلامی فرصت هایی را برای کشف مطالب جدید از طریق فرآیندهای مبتنی بر زبان مانند صحبت کردن، نوشتن، توضیح دادن و بحث کردن ترجیح می دهند. فلدر خاطرنشان می کند که بسیاری از آموزش شیمی در سطح کالج به شدت بر استفاده از سخنرانی به عنوان یک ابزار آموزشی متکی است، که اغلب فاقد مواد بصری بیشتر است، عملی که به طور مداوم دسترسی به یادگیری توسط یک یادگیرنده ترجیحا بصری را مختل می کند. در شیمی شیمیی، منابع بصری به طور فزاینده ای در دسترس هستند،از تصاویر ارائه شده در قالب‌های مختلف توسط ناشران کتاب‌های درسی گرفته تا کتابخانه‌های منابع الکترونیکی از جمله انیمیشن‌ها و ویدیوها (به آرشیو ویژگی‌های آموزش شیمی‌شناسی سلولی مانند «نماها و بررسی‌های ویدیویی» و همچنین «آموزش شیمی‌شناسی سلولی WWW.» مراجعه کنید).

بُعد سوم سبک‌های یادگیری فلدر و سیلورمن که به آموزش غالب کلاس‌های شیمی مرتبط است، بین یادگیرندگان فعال و یادگیرندگان متفکر تمایز قائل می‌شود. آنها اظهار می‌کنند که یادگیرندگان فعال ترجیح می‌دهند در حین انجام تحقیقات، کار گروهی، بحث‌ها و فرصت‌های دیگر برای تعامل دانش‌آموز-دانش‌آموز و دانشجو-بهترین اساتید شیمی کنکور، یاد بگیرند و فعالانه درگیر آن باشند. از سوی دیگر، یادگیرندگان انعکاسی، به احتمال زیاد فرصت‌هایی را برای تأمل، کار فردی و فرصتی برای هضم اطلاعات در غیاب زمینه اجتماعی ترجیح می‌دهند. اگر به چارچوب گاردنر برگردیم، یادگیرندگان فعال در چارچوب فلدر و سیلورمن ممکن است از هوش بین فردی بالایی برخوردار باشند، در حالی که یادگیرندگان بازتابی ممکن است در حوزه هوش درون فردی برتری داشته باشند. در حالت ایده آل،فرصت هایی برای کار فردی و گروهی باید بخشی از هر دوره علمی مقدماتی باشد.

در نهایت، فلدر و سیلورمن بعد از یادگیری را بر اساس روش ترجیحی پیشنهاد می‌کنند که در آن یادگیرنده دانش جدیدی را برای خود می‌سازد و دوگانگی بین یک یادگیرنده متوالی و یک یادگیرنده جهانی را توصیف می‌کند. یادگیرندگان متوالی به عنوان افرادی توصیف می شوند که یک مسیر خطی و منظم را به دانش جدید ترجیح می دهند، که به عنوان مجموعه ای از قطعات کوچکتر ارائه می شود که در کنار هم قرار می گیرند. در مقابل، فراگیران جهانی ترجیح می‌دهند یک دید کلی از مفاهیم بزرگ‌تر ایجاد کنند و سپس این ایده‌ها را به جزئیات کوچک‌تر تبدیل کنند. در دوره‌های شیمی سنتی، احتمالاً یادگیرندگان متوالی ممکن است برتر باشند، و ممکن است در غیاب درک سیستم‌ها و به هم پیوستگی مفاهیم اصلی بتوانند این کار را انجام دهند. اما در همین محیط ها،یادگیرندگان جهانی ممکن است در میان حقایق گم شوند و نتوانند تصویر بزرگتری را که برای آنها در ایجاد دانش ضروری است درک کنند.

دانش آموزانی که سبک های یادگیری آنها در هر یک از مقوله های داده شده قرار می گیرد، پتانسیل این را دارند که دانشمندان عالی باشند. برای مثال، حسگرهای مشاهده‌گر و روشمند، تجربی‌گران خوبی می‌سازند، و شهودگران بصیر و تخیلی، نظریه‌پردازان خوبی هستند. یادگیرندگان فعال در مدیریت و کار پروژه تیم محور ماهر هستند. یادگیرندگان انعکاسی در تحقیق و طراحی فردی به خوبی عمل می کنند. یادگیرندگان متوالی اغلب تحلیلگران خوبی هستند و در حل مسائل همگرا (تک پاسخ) مهارت دارند. فراگیران جهانی اغلب ترکیب‌کننده‌های خوبی هستند که می‌توانند مطالبی را از چندین رشته برای حل مسائلی که با رویکردهای تک رشته‌ای مرسوم حل نمی‌شوند، استخراج کنند.

فلدر همچنین تأکید می‌کند که تغییرات در آموزش برای افزایش دسترسی به یادگیری علم نیازی به تغییرات عمده نیست. استفاده از هر دو راهبرد آموزشی که زمان تفکر و تأمل دانش آموزان را در کلاس فراهم می کند و استراتژی هایی که تعامل دانش آموز و دانش آموز را در طول یک دوره ساختار می بخشد، آموزش ها را متفاوت می کند و امکان تجربیاتی را فراهم می کند که در زمان های مختلف برای یادگیرندگان متفکر و فعال بهینه باشد. صرفاً معرفی مفهوم بزرگ‌تر برداشت انرژی از غذا قبل از ارائه دقیق فرآیند تنفس سلولی می‌تواند نمای کلی مفهومی لازم را برای درگیر کردن یادگیرنده جهانی فراهم کند و به یادگیرنده متوالی در اتصال این فرآیندهای شیمیایی به عملکردهای کلان زندگی کمک کند. چیزها

پیوند نظریه های سبک یادگیری با کلاس

تدریس ریاضی و شیمی از این که تمام مقیاس باشد و موسیقی کافی نباشد، رنج می برد.

– شیلا توبیاس

آموزش شیمی افتراق

با ترکیب تحقیقات در مورد اینکه چرا دانش‌آموزان دروس شیمی را رها می‌کنند و چارچوب‌هایی برای طبقه‌بندی سبک‌های یادگیری، چالش به نظر واضح می‌رسد. بهترین اساتید شیمی کنکور شیمی برای دستیابی به مخاطبان متنوع از زبان آموزان، باید سبک های تدریس خود و رویکردهای آموزشی مورد استفاده در دوره های علمی را متمایز و متنوع کنند. در بیشتر موارد، تنظیم درس‌ها با سبک‌های یادگیری فردی هر دانش‌آموز نه ممکن است و نه مطلوب. اینکه دانش‌آموزان چگونه سبک یادگیری خود را مشخص می‌کنند و با چه چارچوبی آن را مشخص می‌کنند، ممکن است چندان مهم نباشد، اگرچه می‌تواند با ارتقای خودآگاهی و استفاده از راهبردهای یادگیری که برای سبک یادگیری آنها مؤثر است، به موفقیت تحصیلی آنها کمک کند. اما آنچه ضروری است این است که یک مربیسبک تدریس امکان دسترسی دانش آموزان با سبک های مختلف یادگیری را در طول تجربیات یک دوره علمی فراهم می کند. کلید اجتناب از انتخاب آموزشی و حفظ طیف وسیع تری از دانش آموزان علاقه مند به علم، آموزش متمایز است، یک سبک آموزشی که از رویکردهای آموزشی متعدد نشأت می گیرد و نه یک رویکرد منفرد.

تأمل در سبک تدریس خود

اگرچه نسبت به بسیاری از چارچوب‌های نظری برای در نظر گرفتن سبک‌های یادگیری توسعه‌یافته‌تر نیست، اما ابزارهایی برای توصیف و بررسی انواع سبک‌های تدریس مربیان در حال ظهور هستند. آنتونی گراشا (۱۹۹۶) در کتاب ۱۹۹۶ خود، آموزش با سبک: راهنمای عملی برای تقویت یادگیری از طریق درک شیوه‌های آموزشی و یادگیری، پنج گروه سبک تدریس را پیشنهاد می‌کند و ارزیابی می‌کند که هر کدام تا چه حد می‌توانند در پرداختن به نیازهای سبک‌های یادگیری چندگانه و متفاوت انعطاف‌پذیر باشند. یک کلاس درس: متخصص، اقتدار رسمی، مدل شخصی، تسهیل کننده، و نماینده. هر سبک عمدتاً در میزان بهترین اساتید شیمی کنکور محوری یا دانش آموز محوری آموزش متفاوت است. به ندرت یک مربی به اندازه کافی با یک سبک تدریس معرفی می شود، همانطور که هیچ دانش آموزی با یک سبک یادگیری مشخص نمی شود. با این حال، گراشامقوله های پیشنهادی چارچوبی را برای بررسی و ارزیابی سبک تدریس خود فراهم می کند. در سبک تدریس خود شما، تا چه اندازه زبان آموزان نه تنها از طریق سخنرانی های مبتنی بر شنیداری، بلکه از طریق ابزارهای دیداری مانند نمودارها، نمودارها و فرصت هایی برای دانش آموزان برای ترسیم نمودارهای خود به مطالب دسترسی دارند؟ چه زمانی یادگیرندگان عمدتاً حرکتی می‌توانند مطالب را کاوش کنند، در نمایش‌های ساده شرکت کنند یا ارائه‌های خلاقانه را توسعه دهند؟ برای توصیف بیشتر سبک تدریس خود، خوانندگان می توانند پرسشنامه سبک تدریس گراشا را در نظر بگیرند و تحلیل او را از رابطه بین سبک های مختلف تدریس و سبک های مختلف یادگیری مطالعه کنند.تا چه اندازه زبان آموزان نه تنها از طریق سخنرانی های مبتنی بر شنیداری، بلکه از طریق ابزارهای دیداری مانند نمودارها، نمودارها و فرصت هایی برای دانش آموزان برای ترسیم نمودارهای خود به مطالب دسترسی دارند؟ چه زمانی یادگیرندگان عمدتاً حرکتی می‌توانند مطالب را کاوش کنند، در نمایش‌های ساده شرکت کنند یا ارائه‌های خلاقانه را توسعه دهند؟ برای توصیف بیشتر سبک تدریس خود، خوانندگان می توانند پرسشنامه سبک تدریس گراشا را در نظر بگیرند و تحلیل او را از رابطه بین سبک های مختلف تدریس و سبک های مختلف یادگیری مطالعه کنند.تا چه اندازه زبان آموزان نه تنها از طریق سخنرانی های مبتنی بر شنیداری، بلکه از طریق ابزارهای دیداری مانند نمودارها، نمودارها و فرصت هایی برای دانش آموزان برای ترسیم نمودارهای خود به مطالب دسترسی دارند؟ چه زمانی یادگیرندگان عمدتاً حرکتی می‌توانند مطالب را کاوش کنند، در نمایش‌های ساده شرکت کنند یا ارائه‌های خلاقانه را توسعه دهند؟ برای توصیف بیشتر سبک تدریس خود، خوانندگان می توانند پرسشنامه سبک تدریس گراشا را در نظر بگیرند و تحلیل او را از رابطه بین سبک های مختلف تدریس و سبک های مختلف یادگیری مطالعه کنند.یا ارائه های خلاقانه را توسعه دهید؟ برای توصیف بیشتر سبک تدریس خود، خوانندگان می توانند پرسشنامه سبک تدریس گراشا را در نظر بگیرند و تحلیل او را از رابطه بین سبک های مختلف تدریس و سبک های مختلف یادگیری مطالعه کنند.یا ارائه های خلاقانه را توسعه دهید؟ برای توصیف بیشتر سبک تدریس خود، خوانندگان می توانند پرسشنامه سبک تدریس گراشا را در نظر بگیرند

صریح بودن در مورد سبک های متنوع یادگیری

در نهایت، شاید ساده‌ترین گام برای تطبیق سبک‌های یادگیری متنوع و سبک‌های آموزشی منحصربه‌فردتر، تصدیق صریح موضوع و وجود سبک‌های مختلف یادگیری باشد. در حال حاضر منابع زیادی در اکثر دانشگاه ها و پردیس های دانشگاهی برای کمک به دانش آموزان در درک سبک یادگیری خود وجود دارد. شروع یک دوره آموزشی با هدایت دانش‌آموزان به سمت ابزارهایی که می‌تواند به آنها در فراشناختی شدن در مورد فرآیندهای یادگیری و ترجیحات خود کمک کند، می‌تواند راه درازی داشته باشد. هنگامی که دانش آموز متوجه شد که یادگیرنده بصری تری است، می تواند در جهت تبدیل اطلاعات به تصاویر، نمودارها و نمودارها تلاش کند، حتی اگر اطلاعات در ابتدا در آن حالت به آنها ارائه نشده باشد. ابزارهای خودارزیابی که در بالا به آنها اشاره شد می تواند محل خوبی برای شروع دانش آموزان باشد.

بنابراین، به همان جایی که شروع کردیم برمی گردیم. بهترین اساتید شیمی کنکور آرزوی یادگیری همه دانش آموزان خود را دارند. مسئله این است که ما ممکن است ندانیم که چگونه به بهترین نحو به هر یک از آنها آموزش دهیم، به خصوص در یک کلاس درس. برای درگیر کردن دانش‌آموزان با سبک‌های یادگیری متنوع در کلاس‌های درس، احتمالاً باید فراتر از روش‌های تدریس که برای ما به‌عنوان یادگیرنده خوب کار می‌کرد، برویم و رویکردهای جدیدی را پیدا کنیم که درهای یادگیری شیمی را برای طیف گسترده‌تری از دانش‌آموزان باز کند. و گسترش رپرتوار سبک تدریس فرد یک تغییر فوری و عمده نیست، بلکه یک فرآیند تدریجی است که می‌توان با گام‌های کوچک به آن نزدیک شد و روش‌های جدید را یکی یکی و شاید فقط برای یک دوره کلاسی امتحان کرد. جذب گروه متنوع تری از دانش آموزان به علم، تجربیات ما را غنی می کند و قدرت و تنوع جدیدی را برای شرکت علمی ما به ارمغان می آورد.

ویژگی های یک بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خوب

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران شایسته و خوب کسی است که مهارت های تدریس، تدریس و رفتار خوبی داشته باشد. یک بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

اول: بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خوب کسی است که تا زمانی که استعداد و توانایی پیدا نکرده است، بر صندلی تکیه نکند. بگذار به جایی برسد که بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نیکوکار و صالح تدریس او را تایید کنند.

ثانیاً: بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نباید با رفتار خود باعث شود که مقام و موقعیت درسی او کم شود. تا علم خود را در اختیار غیر مؤمنان قرار ندهد.

ثالثاً: بهترین دبیران شیمی کنکور ایران عامل علم خود به تمام معنا باشد و ثمره علم از بدن او آویزان باشد. اگر اینطور نباشد این آیه مبارکه مَثَل می شود. «مردم را به نیکی امر می‌کنند، ولی خود را فراموش می‌کنند» (بقره/۴۴).

امام صادق علیه السلام در تفسیر آیه قرآن فرمودند:

«علم کسى است که گفته خود را تصدیق کند، اگر کسى علم عملى و گفته او را تأیید نکند، عالم نیست».

رابعاً: بر بهترین دبیران شیمی کنکور ایرانی لازم است که با اخلاق و منش نیکو و با صبر و شوق علم بیاموزد. پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) درباره علما می فرماید:

«علمای امت من مانند انبیاء بنی اسرائیل هستند» (منیه المرید، ص ۱۸۲).

همان گونه که انبیا دارای ادب و تواضع بودند، بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نیز چنین بودند.

پنجم: بهترین دبیران شیمی کنکور ایران از آموزش علم به شاگردان به بهانه فقدان نیت پاک دریغ نکند. در عوض آنها را بپذیرید و در طول درس آرام آرام در آنها اخلاص ایجاد کنید. اگر علم نیت خالص نباشد چنانکه حضرت علی (ع) فرمود: «همانند گردن بند به گردن خوک است!»

ششم: اگر بهترین دبیران شیمی کنکور ایرانی همیشه فردی را دید که می خواهد علم بیاموزد، از اول نکند. از امام باقر علیه السلام منقول است که فرمود: «زکات علم تعلیم علم به بندگان خداست» (اصول کافی، ج ۱، ص ۴۱).

هفتم: عمل و کردار بهترین دبیران شیمی کنکور ایران با گفتار او منافات نداشته باشد. مثلاً مانند کسی نباشد که چیزی را حرام می داند و از آن پیروی می کند.

هشتم: در بیان حقیقت تا جایی که می تواند جدی باشد و از استدلال های نابجا خودداری کند. پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:

«هنگامی که بدعت و باطل در میان مردم ظاهر می شود، علما نیاز به اظهار علم دارند، اگر چنین نکردند، لعنت خدا بر آنان باد!»

بهترین دبیران در طول تاریخ فداکارترین، رنجورترین، دلسوزترین و قابل اعتمادترین پشتیبان جامعه بوده اند. این گروه که وظیفه سختی مانند اجرای دستور کل جامعه را بر دوش دارد، شایسته احترام و مراقبت است. این افراد که در طول زندگی خود با نور چشم و نور مغز و گرمای دل خود نسل های زیادی از شهروندان را پرورش دادند، مورد توجه قدردانان قرار گرفته اند. صاحبان این یا آن حرفه با افتخار می گویند که به خاطر موقعیتی که در آن بزرگ شده اند بیشتر مدیون بهترین دبیران خود هستند. اسکندر مقدونی نقش بهترین دبیران را در زندگی انسان می ستود: «من به پدرم مدیون زندگی هستم و بهترین دبیرانم خوب زیستن» (بهترین دبیران او ارسطو فیلسوف افسانه ای بود). مهم نیست چقدر نظرات ارزشمندی در مورد بهترین دبیران بیان می شود،

آبروی بهترین دبیران را ابتدا باید خود بهترین دبیران به دست آورد. این یک فرآیند بسیار مسئولانه است که با اولین برداشت شروع می شود و تا پایان زندگی ادامه می یابد. آبروی بهترین دبیران را نه تنها برای خودش، بلکه برای بهترین دبیران نسل های آینده نیز باید به دست آورد و حفظ کرد. خطای یک بهترین دبیران می تواند آدرس همه بهترین دبیران باشد. بنابراین یک بهترین دبیران محکوم است که هر کلمه و قدم را صد بسنجید. همانطور که یک داستان می گوید:

یک تعمیرکار سیار چتر در کنار جاده ای نشسته بود و چترهای آسیب دیده را تعمیر می کرد. در حالی که تعمیرکار با دقت چترها را بررسی می کرد و به کارش ادامه می داد، مرد جوانی به او نزدیک شد و از بیرون به دقت او را زیر نظر داشت:

او گفت: “شما کار خود را با دقت انجام می دهید.”

تعمیر چتر در دست تعمیرکار:

او گفت: «من همیشه کارم را انجام می‌دهم، زیرا وقتی رفتم می‌دانند خوب است یا بد.

– بله حق با شماست. دوباره اینجا میای؟

– نه

“پس چرا اینقدر مضطرب هستی؟”

تعمیرکار پاسخ بسیار آموزنده ای به مرد جوان داد:

– کارم را با دقت و اشتیاق زیاد انجام می دهم تا کار تعمیرکار چتر که از کنارم رد شده راحت شود. وقتی می بینم کارم به هم ریخته است، دیر یا زود مردم متوجه می شوند و تعمیرکارانی را که بعد از من می آیند استخدام نمی کنند.

بهترین دبیرانی که در شکل گیری شخصیت اصلی ترین معمار است، باید به عنوان یک سرباز مرزبانی پاسدار صفای شخصیت خود باشد و با کمال خود بر تعداد علاقه مندان این هنر بیفزاید. این کار را نه با حرف زدن از خودش، بلکه با کار و کردار و مثالش انجام دهد. همانطور که می گویند، اگر می خواهید در مورد شما خوب صحبت شود، باید کمتر در مورد خودتان صحبت کنید. شهرت فقط چیزی است که شما دارید

نه با دانش، بلکه با نمایش فضیلت آن به دست می آید. من ندیدم که کسی جز خودش کف بزند و غیبت فرهیخته را دوست داشته باشد. بهترین دبیران باید هویت خود را نه تنها در بین دانش آموزان خود، بلکه در مکان های عمومی حفظ کند. او را باید با نگاه به زندگی، عدالت، صداقت، توجه به دیگران، احترام به دیدگاه ها و موقعیت های مختلف و بردباری متمایز کرد. به هر حال، دلیل اصلی جنگ هایی که جهان را فرا گرفته است، عدم تحمل است. به نظر ما اگر به جای سازمان ملل که امروز فعال نیست، سازمان جهانی تساهل ایجاد شود، دنیا خواهد خندید.

دقت بهترین دبیران نیز عامل مهمی در حفظ شهرت اوست. آیا بهترین دبیرانی که دیر سر کلاس می آید و برنامه اش را به هم می ریزد می تواند از دانش آموزانش دقت مطالبه کند؟ نگاهی می اندازیم به زیبایی زندگی شاعر بزرگ ترک، مهمت آکیف که امروز گریه می کند: مهمت آکیف به یکی از دوستانش به نام جمال قول داد. در شب بازدید برف سنگینی بارید، استانبول کاملا سفید پوش شد و طوفان برف ترافیک شهر را فلج کرد. جمال که دور زندگی می کند، بعد از ظهر برای اولین بار در حالی که مشغول کار بود، در خانه اش را می زد و فکر می کرد که دوستش مهمت آکیف در چنین هوایی نمی تواند بیاید. وقتی در را باز کرد، از دیدن مهمت آکیفی که سبیل هایش پوشیده از یخ بود و برف روی آن شبیه یک آدم برفی واقعی بود، متحیر شد. بعد از اینکه جمال دوستش را به داخل برد و کمی آرام گرفت:

– استاد چرا در زمانی که ترافیک قطع شده بود آمدید و مردم می ترسیدند از خانه خارج شوند، حتی اگر دلیل خوبی برای نیامدن شما باشد؟

پاسخ مهمت آکیف که حتی بالغ ترین افراد امروزی را متحیر خواهد کرد، نشان می دهد که او چقدر صادق و اصولی است:

– تنها اتفاقی که می توانست بیفتد مرگم بود.

این درسی است برای همه سازمان های بین المللی که مناقشه قره باغ را به بازی وعده تبدیل کرده اند.

همچنین ایجاد انگیزه در دانش آموزی که تحت تأثیر حرفه ای بودن بهترین دبیران خود قرار نگرفته است غیرممکن است. خود انگیزه در خدمت ایجاد و حفظ شهرت بهترین دبیران است.

توجه بهترین دبیران به شاگردانش نیز نقش اساسی در حفظ شهرت او دارد. یک کلاس و دو بهترین دبیران را تصور کنید که تکالیف خود را انجام نمی دهند. وقتی بهترین دبیران اول متوجه می شود که تکلیف انجام نشده، حداقل مثل برق می زند و کلاس را تکان می دهد، خونش را تیره می کند و ریتم درس را به هم می زند.

بهترین دبیران دوم صمیمانه دلیل انجام نشدن تکلیف را می پرسد و دوباره موضوع را به شکلی ساده تر با ذکر مثال هایی از تکالیف توضیح می دهد و به همراه دانش آموزان آن را تکمیل می کند. هم دانش آموزان و هم بهترین دبیران درس را با روحیه مثبت ادامه می دهند.

ارتباط با والدین و کمک به آنها در آموزش تربیتی نیز تأثیر زیادی در شهرت بهترین دبیران دارد. علاوه بر والدینی که دشواری های حرفه بهترین دبیرانی را در دوران مدرن درک می کنند و سعی می کنند به او کمک کنند، والدین دقیقی نیز هستند که در مدرسه و بهترین دبیران محلی به دنبال عیب هستند. بنابراین دعوت والدین به کلاس‌ها به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و با کمک بهترین دبیران کلاس و گفت‌وگوی چهره به چهره با آن‌ها در مورد دانش‌آموزان خاص، باعث می‌شود تصور واضح‌تری از مدرسه و بهترین دبیران ایجاد شود. یک قسمت از تجربه خودم:

والدین یکی از دانش آموزانم گفتند که می خواهد در کلاس من شرکت کند. با استفاده از وسایل تصویری و فنی موجود توضیحات درس جدید را با حضور فعال دانش آموزان تکمیل و با تست شروع به تقویت آن کردیم. دیدم پدر و مادری دستش را بلند کرد و اجازه خواست. فکر کردم می خواهد برود بیرون، گفتم بیا، می توانی برو بیرون. پدر و مادر گفت می خواهد چیزی بگوید. من اجازه دادم والد میانسال تاکید کرد که این درس را درک می کند و باید مراقب بود. دانش آموزی که در کلاس حاضر می شد اغلب حواسش پرت بود. لذا نتیجه گرفت:

– حالا می دانم چرا Mayis قیمت پایینی می گیرد.

گاهی والدین از توانایی فرزندان خود و شرایطی که در آن می توانند بهتر بخوانند بی خبرند و تنها با مطالبه قیمت بالا کار خود را تمام شده می دانند. حمایت آموزشی بهترین دبیران برای چنین والدینی مهم است.

یکی از سخت ترین لحظات فرآیند آموزشی، سنجش دانش دانش آموزان است. یک رتبه بندی غیرقابل توضیح ممکن است از بیرون “باد” یا “بریده” به نظر برسد. ارزیابی صحیح تاثیر زیادی بر شهرت بهترین دبیران دارد.

روحیه بالا و انرژی مثبت نیز از عوامل حفظ آبروی بهترین دبیران است. بنابراین، یک بهترین دبیران باید مراقب سلامتی خود باشد، به عنوان یک ورزشکار در وضعیت خوبی باشد.

بهترین دبیرانی که از چهره همکاران خود محافظت نمی کند، نمی تواند از آبروی خود محافظت کند. در صورت لزوم، نباید از صحبت مثبت در مورد سایر اعضای کادر آموزشی، صحبت در مورد دستاوردها، ویژگی های مثال زدنی آنها و حتی با اشتیاق از این که چیزهایی از آنها آموخته ایم، هراس داشته باشیم.

احترام به شخصیت دانش آموز یکی دیگر از عوامل افزایش اعتبار بهترین دبیران است. دانش آموزان باید احساس کنند که بهترین دبیران در کلاس برای آنها مانند شمع آب شده است.

بهترین دبیران باید پیوسته خود را ارتقا دهد و همچنین شاگردانش را ارتقا دهد و پیوسته مراقب تربیت علمی و روشی خود باشد. ایده ای که در آموزش کلاسیک پذیرفته شده است، «بهترین دبیران روزی می میرد که نمی خواند»، امروزه نیز مطرح است.

توانایی تسلط بر کلاس بخشی جدایی ناپذیر از شهرت بهترین دبیران است. بهترین دبیرانی را هم دیده ایم که بدون نظارت مدیریت مدرسه نمی توانند تدریس کنند. این یک شکست است، تراژدی یک بهترین دبیران.

وفاداری به حرفه باعث افزایش اعتبار و ارزش بهترین دبیران می شود. برای بهترین دبیران واقعی که در فرصتی که پیش آمد تدریس خود را ترک می کند، این عمل را می توان خیانت نسل ها دانست.

ما سعی کرده ایم عوامل متعددی را ذکر کنیم که باعث افزایش شهرت بهترین دبیران و حفظ آن می شود. در واقع تعداد این عوامل زیاد است و ممکن است بسته به محیط و شرایطی که بهترین دبیران در آن کار می کند متفاوت باشد. حقیقت تغییر ناپذیر، همانطور که یکی از نویسنده ها بیان می کند، این است: “خورشید باش تا خفاش ها تو را نبینند.” اگر بهترین دبیرانی بتواند آبروی خود را حفظ کند، شعور او بر تمام قلب های تاریک خواهد درخشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *