کتاب فیزیک کارنامه خرد

در عصر فناوری پیشرفته، کتلبهای کمک آموزشی ، با شکافت نکات ریز کتب های درسی و بسط و گسترش علم و فناوری و اطلاعات مربوط به نوآوری های علمی تأثیر قابل توجهی در زندگی دانش آموزان می گذارد. یک کتاب خوب و ارتباطات علمی نقش مهمی در ایجاد علاقه به علم در بین مردم از طریق انتشار چنین اطلاعاتی دارد.

کتابهای خوب کمک درسی  و کتاب فیزیک کارنامه خرد با بسط اطلاعات مرتبط با علم و فناوری در کشورهای در حال توسعه در رسانه ها مورد توجه کافی قرار نمی گیرد. افزایش فاصله علم و جامعه نمی تواند برای هر دو خوب باشد. کتاب فیزیک کارنامه خرد به همراه نویسندگی علمی و درسی می تواند نقش مهمی در پر کردن این شکاف داشته باشد. با این حال، فقدان آموزش در زمینه نگارش علمی و نیز عامل عدم پوشش علمی در رسانه ها می باشد. برای رفع این نقیصه می توان گفت که انتشار بهترین کتاب فیزیک و شیمی و زیست و ریاضی، تلاش خوبی است.

کتاب فیزیک کارنامه خرد، نوشته مهندس مهدی باباخانی در موسسه کارنامه خرد است که شامل درسنامه تستی جامع و به همراه تستهای احتمالی کنکور سراسری از بهترین منابع کنکور در درس فیزیک است.در اکثر کتابهای فیزیک کنکور،فقط تست های مختلف موجود است و از درسنامه تستی خبری نیست و گاها در پاسخنامه کتابها،نکاتی مختصر درج گردیده است اما در کتاب فیزیک کارنامه خرد،هم به نکات تستی پرداخته شده و هم تستهای فراوانی در درسنامه حل گردیده و در پایان نیز سوالات تستی برای تمرین بیشتر شما همراه با پاسخ تشریحی قرار داده شده است و این ویژگی ها این کتاب را زمره کتاب فیزیک کارنامه خرد ایران قرار داده است.

البته از کتابهایی نظیر میکروگاج و یا کتاب نشر الگو که فقط حاوی تست میباشند،میتوان به عنوان منبع تکمیلی در کنار کتاب فیزیک کارنامه خرد،بهره ببرید.

داشتن ویژگی ها یا ویژگی های زیر در کتاب فیزیک کارنامه خرد ضروری است:

در کتاب فیزیک کارنامه خرد محاسبه موضوع باید منطقی و روانی باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ارائه موضوع باید با توجه به سطح ذهنی دانش آموزان باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ساده سازی موضوع با کمک توضیح، توضیح و مثال.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد در سبک زبانی باید سادگی، وضوح، اصالت و روان باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد کتاب درسی باید توانایی ایجاد علاقه خودخوانی را در دانش آموزان داشته باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ارجاعات سایر نویسندگان و علما باید واضح، معتبر و معتبر باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد صفحه جلد باید تصویری، جذاب و هدفمند باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد چاپ باید مرتب، تمیز و واضح باشد.

اندازه مناسب باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد اندازه فصل ها باید متناسب با سطح و توانایی بچه ها باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ارائه موضوع باید مطابق با اهداف و ارزش های آموزشی باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد باید بر آخرین رویدادها، حقایق و مشکلات مربوط به موضوع تاکید شود.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ارائه تصاویر، نقشه ها، نمودارها و … باید متناسب با موضوع موضوع باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد ارائه تفکر و ایده های جدید وجود داشته باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد فهرست مطالب، واژه نامه، کتابنامه، راهنمای مرجع و غیره باید همراه باشد.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد درج سوالات تمرینی در انتهای فصل برای خودارزیابی دانش آموزان.

در کتاب فیزیک کارنامه خرد جریحه دار نشدن احساسات کسی توسط موضوع به معنای مراقبه در مورد احساس بی طرفی است.

انواع کتاب های متنی و بهترین کتاب فیزیک کنکور

کتاب های درسی موضوعی

در کتاب فیزیک کارنامه خرد موضوعی: از دیدگاه مطالعه عمومی در مورد یک موضوع خاص نوشته می شود. در اینها، از نقطه نظر در دسترس بودن و مفید بودن موضوع، به تفصیل بیان شده است. این کتاب ها توسط نویسندگانبا علایق خاص نوشته شده است. این کتاب ها به عنوان کتاب کمکی برای معلمان و دانش آموزان عمل می کنند. این ها در کلاس های متوسطه بالاتر یا بالاتر استفاده می شوند.مثل کتاب فیزیکی که فقط با موضوع ترمودینامیک نوشته شود

کتاب فیزیک کارنامه خرد بر اساس برنامه درسی

چنین کتاب های درسی برای یک سطح کلاسی خاص بر اساس یک برنامه درسی خاص نوشته می شوند. اگرچه دامنه این کتاب ها محدود است، اما برای دانش آموزان بسیار مفید هستند، زیرا ارتباط مستقیمی با برنامه درسی دارند. در تهیه این کتب درسی به اهداف آموزشی اهمیت ویژه ای داده شده است. این کتاب ها در بین دانش آموزان محبوبیت بیشتری دارند. از این گونه کتاب های درسی در همه کلاس ها استفاده می شود

کتابهای مرجع در بهترین کتاب فیزیک کنکور

اینها کتابهای شفقت خاصی هستند. در اینها حقایق، مفاهیم، ​​منابع، حوادث و غیره به طور عمیق توضیح داده شده است. معلم از اینها به عنوان مرجع استفاده می کند، از این رو به آنها کتاب مرجع می گویند. مطالعه و استفاده از این کتاب ها در تدریس مقاطع بالاتر مناسب است.

کتاب های درسی محبوب فیزیک

این گونه کتاب های درسی توانایی ارضای کنجکاوی دانش آموزان را دارند. در این گونه کتاب های درسی به عنوان در کتاب فیزیک کارنامه خرد ، موضوعات مرتبط با موضوع به صورت متوالی ارائه می شود. این کتاب ها مملو از مثال ها و منابع دیگر است. کتب مرجع نیز در زیر این موارد شرح داده شده است. اگر دانش‌آموزان این کتاب‌ها را مطالعه کنند، نیازی به گرفتن دانش از هیچ منبع دیگری ندارند.

کتاب های درسی شناختی فیزیک

چنین کتاب های درسی مبتنی بر دانش است. با این حال، شکی نیست که همه انواع کتاب ها مبتنی بر دانش هستند، در کتاب فیزیک کارنامه خرد کتاب های درسی شناختی شکلی ترکیبی از انواع کتاب ها را دارند. در این، عناصر علاقه، فایده، نیاز، سرگرمی و دانش دانش آموزان با تجربه نویسنده گنجانده شده است. چنین کتاب هایی لزوماً تحت برنامه درسی نیستند، این کتاب ها برای مطالعه کمکی نیز مفید هستند. آنها در سفر خوانده می شوند تا از اوقات فراغت به خوبی استفاده کنند و اطلاعاتی به دست آورند.

کتاب های متنی مبتنی بر تجربه

در هر فصل از این کتاب های درسی به عنوان در کتاب فیزیک کارنامه خرد ، دنباله ای از نکات آموزشی آورده شده است که روانشناسی است. به این ترتیب این توالی به یادگیری دانش آموزان کمک می کند. شکل ها، تصاویر و غیره نیز در این دنباله آورده شده است. این کتاب های درسی به کارهای پژوهشی فردی و گروهی اهمیت ویژه ای می دهند.

منبع: کتاب فیزیک کارنامه خرد – کارنامه خرد » کارنامه خرد (karnamehkherad.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *